FUARA NEDEN KATILMALI ?

Fuarcılığı, doğru zamanda ve doğru yerde alıcılarla satıcıları aynı platformda buluşturma sanatı olarak tanımlanabilir. Özellikle içinde bulunduğumuz dijital çağda pazarlamanın öne çıkması, fuarları daha da vazgeçilmez hale getirdi. Bu gerçekler ışığında uzmanlar, fuarları, firma ve markaların piyasadaki varlığını kanıtlayan en önemli araçlarından biri olarak gösteriyor.

Nitelikli müşterilere ulaşmanın en etkili yolu olarak gösterilen fuarlar, katılımcılarına birçok fayda sunuyor. Satışları artırmak, ürün ve koleksiyonunu test etmek, mevcut müşterileri korumak, yeni siparişler almak, yenilikleri tanıtmak, ihracat imkanlarını arttırmak, kısa ve uzun vadede yeni müşteriler kazanmak, rakiplerin yeniliklerini öğrenmek, mevcut ve muhtemel müşterilerine güven vermek, ürünlerini alternatif ürünlerle karşılaştırmak ve prestij sağlamak fuarların katılımcılarına verdiği katkılar olarak sıralanıyor.

Fuarların başarısında etkinliğin düzenlendiği lokasyon, mekan, takvim ve meslek alanı da büyük önem taşıyor.

İki yıldır Kahramanmaraş’ta düzenlenen Orta Doğu Altın ve Mücevher Fuarı’nın tüm bu kriterleri fazlasıyla karşıladığı ve katılımcılarını memnun ettiği rahatlıkla söylenebilir. Sektörel fuarlardaki başarılı organizasyonlarıyla dikkat çeken Start Fuarcılık’ın Kahramanmaraş Kuyumcular Odası işbirliğiyle 28-30 Nisan 2017 tarihleri arasındaki organize edeceği Orta Doğu Altın ve Mücevher Fuarı’nda etkinlik için öncelikle uygun bir zaman aralığının seçildiğini görüyoruz. Kahramanmaraş Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık, kuyumculukta işlerin hareket kazandığı yaz sezonu ve Ramazan öncesine takvimi kaydırarak, organizasyona katılımı artırmayı hedeflemiş.

Organizasyonun son iki yılındaki başarısının altında, Kahramanmaraş başta olmak üzere bölge illerindeki kuyumcu oda başkanları ve esnafının güçlü bir şekilde fuarı sahiplenmesinin yattığını belirtmekte fayda var.

Kahramanmaraş faktörü!

Orta Doğu Altın ve Mücevher Fuarı’nın iyi bir grafik sergilemesinde Kahramanmaraş’ın hem kuyumculuk yönünden potansiyeli, hem de şehrin genel birikimi ve algısının payı oldukça büyük. Kuyumcuları aynı çatı altında toplamak amacıyla geliştirilen “Altın Şehir” projesine start veren Kahramanmaraş, 500’ün üzerindeki atölyesi, 150 perakende mağazasıyla Anadolu’nun üretim merkezi olarak öne çıkıyor. Kahramanmaraş, sadece kuyumculukta değil, aynı zamanda ticarette de öncü bir şehir. Dünyaca ünlü dondurması, yöre kuyumcularının hünerinin belgesi burma bileziği, biberi, Andırın Tirşiği, tarhanası ve Çağlayancerit Cevizi’yle Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyaya lezzet sunan Kahramanmaraş, geçen iki yılda başarılı organizasyonuyla göz doldurduğu Orta Doğu Altın, Mücevher ve Gümüş Fuarı’nda da bu farkını ortaya koyuyor.

Ortak Sinerji

Kahramanmaraş Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık firmasının etkinlik için güçlerini birleştirerek güzel bir sinerji ortaya koyması fuarın başarısını olumlu etkileyen faktörlerden biri…

Öte yandan, Start Fuarcılık’ın organizasyona daha çok yerli ve yabancı alıcı taşımak için tüm toplantı ve platformları etkili olarak kullanması ve medyada tanıtımlara ağırlık vermesi, fuarın çıtasını her geçen yıl yükseltiyor.

İhracat katkısı

Organizasyonun Kahramanmaraş’ta düzenlenmesi katılımcılara hem yakın iller ve bölgelerden gelecek profesyonel alıcılar, hem de Irak, BAE, Ürdün, Kuveyt ve Suudi Arabistan’dan alım heyetleriyle bir araya gelme imkanı veriyor. Bu durum da iş hacmi ve müşteri potansiyelini artırmak için katılımcılara sayısız faydalar sunuyor. Bu fuarın, ilk kez ihracat bağlantısı kurmak isteyen firmalar için de doğru bir adres olacağı açıktır.

Fuarların önemi, özellikle ekonomik durgunluk, kriz ve talep düşmesinin yaşandığı süreçlerde daha da artıyor. Son iki yıldır Kahramanmaraş’ta trendini sürekli artıran Orta Doğu Altın, Mücevher ve Gümüş Fuarı, katılımcılarına piyasaların düştüğü bir dönemde yeni fırsat kapılarını sonuna kadar aralayacak gibi gözüküyor.

Yeni sipariş almak, müşteri portföyünüzü geliştirmek, yeni ürün ve koleksiyonlarınızı test etmek amacıyla sizleri Kahramanmaraş’a bekliyoruz.