Adana ve Gaziantep’ten sonra Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı, bu yıldan itibaren Kahramanmaraş’ta yapılacak. Fuarın Anadolu’nun üretim merkezi Maraş’ta sektörle ilk buluşması: 15-17 Mayıs 2015.

lk olarak 2004 yılında Adana’da sektörün önde gelen firma ve markalarını potansiyel alıcılarla buluşturan Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı, üç yıllık maratondan sonra adres olarak sanayi kenti Gaziantep’i seçti

Fuar, Antep’te 7 yıl boyunca katılımcıları yerli ve yabancı alıcılarla bir araya getirdi. Tarih yaprakları, 2015’i gösterdiğinde Start Fuarcılık’ın organizyonuyla gerçekleştirilen Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı, sektörden gelen talep üzerine bir kez daha adres değiştirdi. Organizasyonun yeni adresi olarak, bu kez 500’ün üzerindeki atölyesi, 150 perakende mağazasıyla Anadolu’nun üretim merkezi olarak gösterilen Kahramanmaraş seçildi.

15-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kahramanmaraş Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık işbirliğiyle Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde (KAFUM) gerçekleştirilecek 11. organizasyonun kamuoyuna tanıtımı için bir toplantı yapıldı. K. Maraş Mado Evi’nde yapılan toplantıya Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz ve Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk, Şanlıurfa Kuyumcular Odası Başkanı İbrahim Halil Demirkol, Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, Adana Kuyumcular Odası Başkan Yardımcısı Berkan Bugay, organizasyonun ana sponsorlarından Swar Kuyumculuk firma sahibi Nurettin Akyıldız ve ilin önde gelen kuyumcuları katıldı. Toplantı, Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz ve Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk’ün fuar protokolüne imza atmasıyla başladı. Maraş’ın İstanbul’un ardından altın işlemeciliği ve mücevher konusunda ikinci sırada yer aldığını belirten Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Öz, “Bugünkü tarihi not ediniz. Marka değerine önemli bir anlam kattığımız bir gündür. Fuar, kentin açılımı ve gelişimi için mükemmel bir fırsat olacak. Bu organizasyonu ilimize kazandıran herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi. Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk ise uzun bir süredir “Kahramanmaraş” ismi üzerinde durduklarını ve sektörden gelen yoğun talep üzerine fuarı, bu önemli kentimizde yapmaya karar verdiklerini söyledi. Fuarın tanıtım çalışmalarına başladıklarını vurgulayan Öztürk, organizasyona alım gücü yüksek yerli alıcıların yanında yakın ülkelerden potansiyel alıcıları da getirmeyi hedeflediklerini belirtti ve Gaziantep, Adıyaman, Malatya, İskenderun, Kilis kuyumcu odalarıyla Bismil Kuyumcular Derneği’nin de fuara destek verdiğini sözlerine ekledi.